Impressum

Kancelaria-Adwokacka-Sebastian-MullerRechtsanwaltskanzlei Sebastian Müller

Magdeburg – Berlin

połączenie z polskiego telefonu bez kosztów zagranicznych (wszystkie filie):

+ 48 544 21 91 88

Siedziba główna i adres pocztowy

Goethestraße 8
39108 Magdeburg
Niemcy

telefon: + 49 391 50 54 92 80
telefaks: + 49 391 50 54 92 80 1

Filia w Berlinie

Potsdamer Platz 10
10963 Berlin
Niemcy

telefon: + 49 30 95 60 11 33
telefaks: + 49 391 50 54 92 80 1

Internet

www.prawo-niemcy.com

niemiecki numer identyfikacji podatkowej

102/251/12881

obowiązkowe ubezpieczenie zawodowe od odpowiedzialności cywilnej

Markel International Insurance Company Limited
Niederlassung für Deutschland
Luisenstr. 14
80333 München
www.markelinternational.de
obszar zastosowania: Europa

kompetentna izba / organ nadzoru

Powyższy tytuł prawny „Rechtsanwalt” (adwokat) został przyznany w Republice Federalnej Niemiec.

Rechtsanwaltskammer des Landes Sachsen-Anhalt
Gerhart-Hauptmann-Straße 5
39108 Magdeburg
Tel: 0391 2527210
Fax: 0391 2527203
E-Mail: info@rak-sachsen-anhalt.de
Web: http://www.rak-sachsen-anhalt.de

przepisy zawodowe

  • Bundesrechtsanwaltsordnung (BRAO)
  • Berufsordnung für Rechtsanwälte (BORA)
  • Fachanwaltsordnung (FAO)
  • Rechtsanwaltsvergütungsgesetz (RVG)
  • Berufsregelungen der Rechtsanwälte der Europäischen Union

Regulamin można obejrzeć na stronie Bundesrechtsanwaltskammer online pod adresem http://www.brak.de/fuer-anwaelte/berufsrecht/.

rozstrzygania sporów online

Komisja Europejska dostarcza internetową platformę do rozstrzygania sporów internetowych na stronie ec.europa.eu/consumers/odr/. Kancelaria adwokacka Sebastian Müller, nie uczestniczy w procedurach ochrony konsumentów zgodnie z Ustawą o Rozstrzyganiu Sporów dotyczących Konsumentów.

Odpowiedzialny za treść jest zgodny z § 55 II RStV

Sebastian Müller
Goethestr. 8
39108 Magdeburg

ograniczenie odpowiedzialności

Odpowiedzialność za treść

Zgodnie z § 7 Abs.1 TMG, dostawca odpowiada za własne treści na tych stronach zgodnie z ogólnymi przepisami prawa. Zgodnie z §§ 8-10 TMG usługodawca nie jest zobowiązany do monitorowania przekazywanych lub przechowywanych informacji osób trzecich ani poszukiwania okoliczności wskazujących na nielegalną działalność.

Obowiązki związane z usunięciem lub zablokowaniem informacji zgodnie z ogólnymi przepisami prawa pozostają nienaruszone. Odpowiedzialność w tym względzie jest jednak możliwa dopiero od momentu stwierdzenia konkretnego naruszenia. W przypadku naruszenia prawa, dostawca niezwłocznie usunie tę treść.

linki zewnętrzne

Strona zawiera linki do stron osób trzecich („linki zewnętrzne”). Te strony podlegają odpowiedzialności poszczególnych operatorów. Gdy linki zewnętrzne były po raz pierwszy powiązane, dostawca sprawdził zawartość osób trzecich w celu upewnienia się, czy zostały naruszenia przepisów prawnych. W tamtym czasie nie było naruszeń prawnych. Dostawca nie ma wpływu na bieżący i przyszły wygląd i treść połączonych stron. Ustawienie zewnętrznych linków nie oznacza, że usługodawca posiada treść za linkiem lub linkiem. Stała kontrola zewnętrznych linków jest nierozsądna dla dostawcy bez konkretnych wskazań dotyczących naruszeń przepisów prawnych. W przypadku znajomości naruszeń prawnych, takie linki zewnętrzne bedą natychmiast usuwane.

prawa autorskie i prawa do wykonania

Treść zamieszczona na niniejszej stronie internetowej podlega prawu autorskiemu niemieckiemu i prawa do ochrony. Wszelkie użycie niedozwolone przez niemieckie prawo dotyczące ochrony praw autorskich i skuteczności wymaga uprzedniej pisemnej zgody dostawcy lub odpowiedniego właściciela praw autorskich. Dotyczy to w szczególności reprodukcji, edycji, tłumaczenia, przechowywania, przetwarzania lub reprodukcji zawartości w bazach danych lub innych.

Jeśli treść na tej strony nie jest tworzona przez dostawcę, przestrzegane są prawa autorskie osób trzecich. Jeśli jednak znasz naruszenie praw autorskich, dostawca zażąda odpowiedniego ogłoszenia. W przypadku naruszenia prawa, dostawca niezwłocznie usunie taką treść.


Blog

Niemiecka umowa o pracę – wszystko co powinieneś wiedzieć na jej temat?

Niemiecka umowa o pracę – wszystko co powinieneś wiedzieć na jej temat?

Praca u naszych zachodnich sąsiadów kusi wyższymi zarobkami i lepszą opieką socjalną zatrudnionych. Z tego powodu wielu Polaków co roku podejmuje zatrudnienie u niemieckich przedsiębiorców. Planując wyjazd do Niemiec lub poszukując tam pracy, warto przed […]


Czytaj więcej
Pracodawca płaci pensję za późno – jak reagować?

Pracodawca płaci pensję za późno – jak reagować?

Pensja jest podstawą finansową pracownika. Koszty bieżące muszą zostać pokryte. Tym bardziej ważna jest punktualna płatność od swojego pracodawcy. Jest to szczególnie uciążliwe, jeśli pracodawca płaci pensję zbyt późno. O ile pracownik musi spłacić dług […]


Czytaj więcej
„Whistleblowing” w pracy – czy pracownik może złożyć doniesienie na swojego szefa?

„Whistleblowing” w pracy – czy pracownik może złożyć doniesienie na swojego szefa?

Pracownicy w przedsiębiorstwie nie mogą ujawniać tajemnic firmowych i biznesowych. Jest to powszechnie znane. Jednak od czasu do czasu w przedsiębiorstwie zdarza się, że niemieckie przepisy, dotyczące na przykład bezpieczeństwa przeciwpożarowego, BHP i higieny nie […]


Czytaj więcej